DESATERO SPRÁVNÉ MASÁŽE

 

1.    Před masáží 1,5 hodiny nejezte hlavní jídlo. Avšak, příjemnému a plnohodnotnému zážitku z masáže nepřidá, když vám kručí v břiše. Pomůže ovoce nebo malá tyčinka.

2. Osprchujte se. Kožní póry se otevřou a lépe přijmou účinné látky obsažené v masážním prostředku. Zároveň je to z hygienického hlediska ohleduplnější vůči masérovi.

3. Váš masér by se mněl zeptat na váš aktuální zdravotní stav, i problémy s krevním tlakem, zlomeniny, operace, osteoporózu. V některých případech by měl doporučit konzultaci s vašim ošetřujícím lékařem ohledně vhodnosti masáže. V případě, že máte alergii na látku, která by mohla být obsažena v masážním prostředku, upozorněte na tuto skutečnost maséra.

4. Ujasněte si s masérem, co vás trápí, kterou část těla chcete namasírovat…

5. Sundejte si hodinky, řetízky, náramky, náušnice. Odložte si tak, aby vás nikde nic netlačilo a netahalo, jde o vaše pohodlí Pamatujte, že dobrý přístup k masírované oblasti je klíčový pro účinnou masáž. Masér je profesionál a nemasírované části těla by měl přikrýt.

6. Máte oblíbenou hudbu, u které se vám nejlépe relaxuje? Přineste ji s sebou. Když to technické možnosti dovolí, určitě vám ji váš masér rád pustí.

7. Už nic nebrání tomu, abyste naplno relaxovali a vychutnali si svoji masáž. V případě, že vám je nějaký hmat z osobního hlediska nepříjemný, řeknete to. Komunikace je velice důležitá. Masér mnohé vycítí, ale ne vždy. Nebraňte se projevům úlevy jako jsou slzy nebo vzdychy. Neboť tak uvolníte vnitřní napětí, což se odrazí i na vašem těle. A vy jste se přece přišli napětí zbavit. Chce se vám spát? Spěte. Spánek je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace. Nebojte se, masér bude v masáži masírovat. Váš spánek je pro něj důkaz vaší důvěry a to je veliká odměna.

8. Po masáži je vhodné si tak na 20 minut zdřímnout. Ne vždy je to však z časového hlediska možné. Dohodnete si návštěvu maséra u vás doma. V domácím prostředí se relaxuje lépe a z masážního stolu můžete jít rovnou do postele nebo svého oblíbeného křesla. Také účinek masáže se při dojíždění zmenšuje. A přiznejme si, představa ztraceného času a nepohodlí při cestování MHD nebo ucpané cesty nás často odradí od toho, co jinak máme rádi.

9. Po masáži alespoň půl hodiny nejezte, nepijte alkoholické nápoje, kávu, čaj.

10. Nejdůležitější je pravidelnost návštěv, nezapomeňte si zamluvit další termín.

 

 

 

 

Poprvé na masáži (Co je dobré vědět)

Před masáží

Je vhodné odložit prstýnky, řetízky, hodinky, náramky a jiné ozdoby. Většina šperků je zhotovena z kovů, které ovlivňují energetický tok v těle. Týká se to klienta/ky i maséra/ky.

V průběhu masáže

Dochází k hlubší relaxaci organizmu a tím k ochlazení těla. Proto se masáž provádí v pohodlném a vzdušném oblečení, které vám poskytneme. Pokud vám bude při masáži zima, nebojte se požádat masérku o přikrývku, která je k dispozici v každém masážním boxu. 

Masáž urychluje metabolizmus (odbourávání tuků a odpadních látek z těla). To se může projevit přechodným zvýšením tělesné teploty či lehkou bolestí hlavy. Pro prevenci těchto nežádoucí projevů je doporučeno vypít cca 2 l tekutin denně, nejlépe vody (vhodný není alkohol, káva, černý čaj a podobné nápoje, které vedou k dehydrataci organizmu).

Po masáži

Pro zachování a prohloubení účinku, je dobré počkat se sprchováním či koupelí alespoň 2 hodiny po ukončení masáže.

Rovněž je dobré nespěchat s konzumací jídla nebo volit lehkou stravu. Po jídle je energie přirozeně odčerpávána na trávení potravy a procesy vyrovnávání energie po masáži se mohou zpomalit či zcela zastavit.

Po masáži je doporučeno doplnit tekutiny, proto vám po každé návštěvě servírujeme zdarma zelený čaj.

Je možné, že se budete po masáži cítit ospalý/á. V takovém případě je vhodné jít spát a nechat své tělo dále regenerovat ve spánku. 

Pokud se budete cítit povzbuzený/á a budete pomaleji usínat, není důvod k obavám. 

Příčinou je vyrovnávání toků energií v těle. 

Po terapeutické proceduře (netýká se relaxační masáže) mají někteří lidé pocity zvýšené únavy (jako by intenzivně cvičili). Je to z toho důvodu, že svaly pracovaly způsobem, na který nejsou v běžném životě zvyklé. Pokud se takové pocity dostaví, nejedná se o nic nezvyklého. S pravidelnou návštěvou masáží tyto projevy zcela zmizí. Tělesná únava nepřetrvává příliš dlouho a zpravidla mizí druhý den po masáži.